4 września 2023
Aktualności UczelniOgólnouczelniane

W dniach 7-10 września 2023 roku na lotnisku szkoleniowym PANS w Chełmie w Depułtyczach Królewskich odbędą się 66. Samolotowe Mistrzostwa Polski w Lataniu Precyzyjnym – Seniorów oraz 52. Samolotowe Mistrzostwa Polski w Lataniu Precyzyjnym – Juniorów.

Organizatorem zawodów jest Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie, współorganizatorami Aeroklub Polski oraz Komisja Samolotowa Aeroklubu Polskiego, a Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”.

66. Samolotowe Mistrzostwa Polski w Lataniu Precyzyjnym – Seniorów oraz 52. Samolotowe Mistrzostwa Polski w Lataniu Precyzyjnym – Juniorów to znakomita okazja do szerokiej promocji walorów województwa lubelskiego. Do Depułtycz Królewskich przyjadą wówczas najlepsi piloci Kadry Narodowej Seniorów i Juniorów, co wśród bardzo licznej grupy fanów awiacji w całej Polsce będzie kolejnym potwierdzeniem znaczenia lotniska na Lubelszczyźnie.
Zawody traktowane są jako cykl przygotowań pilotów Samolotowej Kadry Narodowej do 26. Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym.

W skład kierownictwa Mistrzostw wchodzą: Łukasz Puzio – Dyrektor Centrum Lotniczego PANS w Chełmie jako Kierownik zawodów; Robert Kielar jako Sędzia Główny zawodów. Jakub Drzewiński – będzie pełnić funkcję „route plannera”, a Wojciech Władyka – będzie pełnić funkcję Przewodniczącego Jury zawodów.

Mistrzostwa dofinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat honorowy nad zawodami objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Senator RP prof. PANS dr hab. Józef Zając, Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek oraz Gmina Chełm. Partnerem paliwowym zawodów jest Warter Aviation.

Impreza będzie zamknięta dla publiczności.

„Lubelskie Smakuj Życie!” #LubelskieSmakujŻycie #Lubelskie #KierunekLubelskie

www.lubelskie.pl