26 stycznia 2022
Ogólnouczelniane

100-lecie istnienia Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie

22 stycznia Akademicki Związek Sportowy w Lublinie obchodził 100 lecie swojego istnienia.

Na przestrzeni stu lat AZS wspierał w rozwoju wielu wybitnych sportowców. Warto wspomnieć choćby o medalistach olimpijskich:

szermierzu Arkadiuszu Godelu, Małgorzacie Hołub – Kowalik i Malwinie Kopron czy Tomaszu Wójtowiczu, który przez pewien czas rozwijał swój talent właśnie z AZS Lublin. To także doskonali hokeiści, siatkarze, koszykarki i koszykarze, który reprezentowali województwo w rozgrywkach ekstraklasowych.

W Kościele Akademickim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego poświęcono sztandar AZS Lublin. Z tej okazji udział we mszy św. wzięli udział między innymi prezes Zarządu Głównego AZS Alojzy Nowak, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz przedstawiciele władz Lublina i województwa lubelskiego.

Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie reprezentował godnie poczet sztandarowy, wykładowcy i studenci.

Studenci PWSZ w Chełmie jako KU AZS PWSZ w Chełmie od wielu lat osiągają znaczące sukcesy sportowe, m.in. w strzelectwie sportowym, dwuboju siłowym, pływaniu i innych dyscyplinach.

@fot. AZS Lublin