5 grudnia 2016

Seminarium naukowe „Nauka i praktyka – rolnictwo różne spojrzenia”

W dniu 29 listopada 2016 r. w Instytucie Nauk Rolniczych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, odbyło się seminarium naukowe nt. „Nauka i praktyka – rolnictwo różne spojrzenia” zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Agrobiznesu (SKNA) w ramach Dni Instytutu Nauk Rolniczych. Celem seminarium naukowego było poszerzenie współpracy i wykorzystanie badań naukowych w praktyce rolniczej.
Patronat honorowy nad seminarium objął JM Rektor PWSZ w Chełmie – dr inż. Arkadiusz Tofil. Seminarium otworzyła dr inż. Anna Kocira Opiekun SKNA, która powitała zaproszonych gości. W imieniu Władz Uczelni głos zabrała dr inż. Ewa Stamirowska-Krzaczek, Dyrektor Instytutu Nauk Rolniczych PWSZ w Chełmie. Seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem i zgromadziło ponad 100 osób, w tym pracowników naukowych, absolwentów, studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Prelegentami podczas seminarium byli pracownicy naukowi Państwowej Szkoły Zawodowej w Chełmie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, absolwenci kierunku Rolnictwo PWSZ w Chełmie oraz studenci należący do Studenckiego Koła Naukowego Agrobiznesu. Bogaty wachlarz tematów podczas sesji plenarnej oraz sesji referatowej zachęcał uczestników do licznych rozmów i dyskusji. Podczas seminarium odbył się konkurs z zakresu wiedzy rolniczej. Najlepsi zostali nagrodzeni.