3 lipca 2019
AktualnościOgólnouczelniane

Seminarium dedykowane kadrze kierowniczej Organizacji Szkolenia Personelu Technicznego

W dniach 25–26.06.2019 r. w Akademickim Centrum Współpracy Transgranicznej w Depułtyczach Nowych odbyło się seminarium dedykowane kadrze kierowniczej Organizacji Szkolenia Personelu Technicznego. Organizatorem seminarium był Urząd Lotnictwa Cywilnego, a współorganizatorem Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. Seminarium ze strony PWSZ w Chełmie otworzył Łukasz Puzio Dyrektor CL, który w imieniu JM Rektora i własnym oficjalnie przywitał gości. Na seminarium gościł dyrektor LPL Wiktor Rosiński, który uroczyście powitał zebranych. Program szkolenia przedstawił Naczelnik LPL-3 Tadeusz Gembski, który drugiego dnia szkoleń omówił również temat Licencji L i B2L. Zastępca dyrektora Marcin Perkowski rozwinął temat przewidywanych zmian w General Aviation, a inspektor LPL-3 Piotr Kulec omówił m. in. pracę kierowników jakości i audytorów oraz przedstawił zmiany do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 1321/2014. Kolejne zmiany, tym razem dotyczące Rozporządzenia nr 1142 w zakresie Part M i Part 145, zreferował Naczelnik LTT-2 Pan Andrzej Lancholc.  Ze strony PWSZ w Chełmie wystąpił Kierownik Jakości z Centrum Lotniczego Zbigniew Smutek, który omówił MTOE w aspekcie kontroli EASA.
W czasie przerwy goście zwiedzili laboratoria PWSZ i zapoznali się z ich bogatym i nowoczesnym wyposażeniem. Seminarium zakończyło się dyskusją i swobodnymi rozmowami, które pozwoliły zgromadzonym na podsumowanie zdobytych wiadomości.