30 czerwca 2016

PWSZ w Chełmie z tytułem “Pozytywnie zakręcony”

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie otrzymała tytuł “Pozytywnie zakręcony”. Uczelnia została doceniona za innowacyjność i wszechstronność.

– Trzeba być pozytywnie zakręconym, żeby na takiej pustyni naukowej tworzyć uczelnię – mówił Jerzy Jabłonka, który wręczył wyróżnienie PWSZ w Chełmie.

Sama nagroda powstała po to, by jej twórcy mogli dostrzegać nowatorskie rozwiązania i nagradzać za nie instytucje, przedsiębiorców i osoby prywatne. Nagrodzono już ponad 30 osób i firm. Jak podkreślał twórca tego dość specyficznego konkursu, PWSZ w Chełmie jest niezwykle wszechstronną uczelnią, która zapewnia swoim studentom kompleksowe zaplecze naukowe. Po skończeniu studiów, żacy z Chełma mają nie tylko wiedzę teoretyczną ale i wszelkie certyfikaty oraz uprawnienia umożliwiające podjęcie pracy.

Organizatorzy konkursu podkreślają, że pozytywnie zakręceni żyją i pracują często bezinteresownie na całej ziemi, są wszędzie, trzeba tylko ich dostrzec, dlatego też formuła projektu nie zna granic i przewiduje wyłanianie i nagradzanie laureatów pochodzących i działających także w innych państwach Europy i świata, którzy zasłużyli sobie na wyróżnienie tym tytułem.