Pedagogika studia II stopnia:
Na I rok studiów drugiego stopnia na studia stacjonarne na kierunki Pedagogika kandydaci przyjmowani są na podstawie średniej arytmetycznej ocen z zaliczeń i egzaminów z całego toku studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, wyliczonej z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Do średniej ocen z całego toku nie wlicza się do oceny z pracy dyplomowej i z egzaminy dyplomowego.
Na studia drugiego stopnia na kierunek Pedagogika może być przyjęta osoba posiadająca dyplom ukończenia studiów, która:
- uzyskała przed dniem 1 października 2019 r. tytuł licencjata lub magistra na kierunku studiów mieszczącym się w obszarze nauk społecznych, w dziedzinie nauk społecznych lub w obszarze nauk humanistycznych, w dziedzinie nauk humanistycznych w jednej z dyscyplin naukowych: filozofia, historia, historia sztuki, językoznawstwo, kulturoznawstwo, literaturoznawstwo, nauki o rodzinie, nauki o sztuce, religioznawstwo,
- uzyskała w dniu 1 października 2019 r. lub po tym dniu, tytuł licencjata lub magistra na kierunku studiów mieszczącym się w dziedzinie nauk społecznych w jednej z dyscyplin: nauki o bezpieczeństwie, nauki o komunikacji społecznej i mediach, nauki socjologiczne, pedagogika, psychologia, stosunki międzynarodowe lub w dziedzinie nauk humanistycznych, w jednej z dyscyplin: filozofia, historia, językoznawstwo, literaturoznawstwo, nauki o kulturze i religii, nauki o sztuce, polonistyka;
Bezpieczeństwo wewnętrzne studia II stopnia:
- Na I rok studiów drugiego stopnia na studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne kandydaci przyjmowani są według kolejności zgłoszeń, aż do wyczerpania limitu miejsc określonego przez Rektora.
- Absolwenci innych kierunków niż Bezpieczeństwo wewnętrzne są zobowiązani do uzupełnienia w trakcie studiów drugiego stopnia następujących przedmiotów:
- Bezpieczeństwo państwa,
- Zarządzanie
Pielęgniarstwo studia II stopnia:
- Na I rok studiów drugiego stopnia na studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunku Pielęgniarstwo kandydaci przyjmowani są na podstawie średniej arytmetycznej ocen z zaliczeń i egzaminów z całego toku studiów pierwszego stopnia na kierunku Pielęgniarstwo, wyliczonej z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Do średniej ocen z całego toku studiów nie wlicza się oceny z pracy dyplomowej i z egzaminu
- W przypadku uzyskania przez kandydatów na kierunek Pielęgniarstwo drugiego stopnia jednakowej średniej ocen z całego toku studiów, komisja rekrutacyjna może zastosować kryterium dodatkowe, którym jest wynik ukończenia studiów.
- O przyjęciu kandydata na I rok studiów decyduje miejsce kandydata na liście rankingowej, ustalone na podstawie średniej ocen, o której mowa powyżej, w ramach limitu miejsc określonego przez Rektora.
Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia:
- Na I rok studiów drugiego stopnia na studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunku Mechanika i budowa maszyn kandydaci przyjmowani są na podstawie średniej arytmetycznej ocen z zaliczeń i egzaminów z całego toku studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, wyliczonej z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Do średniej ocen z całego toku studiów nie wlicza się oceny z pracy dyplomowej i z egzaminu dyplomowego.
- W przypadku uzyskania przez kandydatów na kierunek Mechanika i budowa maszyn drugiego stopnia jednakowej średniej ocen z całego toku studiów, komisja rekrutacyjna może zastosować kryterium dodatkowe, którym jest wynik ukończenia studiów.
- O przyjęciu kandydata na I rok studiów decyduje miejsce kandydata na liście rankingowej, ustalone na podstawie średniej ocen, o której mowa powyżej, w ramach limitu miejsc określonego przez Rektora.
- Na studia drugiego stopnia na kierunek Mechanika i budowa maszyn może być przyjęta osoba posiadająca dyplom ukończenia studiów, która
- uzyskała przed dniem 1 października 2019 r. tytuł inżyniera lub magistra inżyniera na kierunku studiów mieszczącym się w obszarze nauk technicznych w jednej z dyscyplin naukowych: automatyka i robotyka, budowa i eksploatacja maszyn, inżynieria materiałowa, inżynieria produkcji, mechanika, metalurgia;
- uzyskała w dniu 1 października 2019 r. lub po tym dniu, tytuł inżyniera lub magistra inżyniera na kierunku studiów mieszczącym się w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w jednej z dyscyplin: inżynieria mechaniczna, inżynieria materiałowa.