18 października 2016

Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chełmie

Pieśnią Gaudeamus Igitur w dniu 17 października 2016 roku studenci UTW w Chełmie uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki 2016/2017. W wydarzeniu uczestniczyli studenci UTW wraz z rodzinami, przyjaciółmi oraz przedstawiciele władz PWSZ w Chełmie i Chełmskiego Towarzystwa Naukowego. Nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku otworzył Rektor PWSZ w Chełmie – dr inż. Arkadiusz Tofil, życząc studentom powodzenia i sukcesów.

Uczelnia od lat angażuje się w realizację idei kształcenie ustawicznego. Studenci UTW to osoby w różnym wieku, które chcą nieustannie poszerzać swoją wiedzę i poznawać nowych przyjaciół. Zajęcia to również doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, dlatego ich program dostosowany jest do zgłaszanych potrzeb. W programie nauczania są wykłady i seminaria, między innymi z  historii, przyrody i  sztuki. Słuchacze mogą  uczyć się również  języków obcych i obsługi komputera. Ponadto studenci mogą uczestniczyć w zajęciach teatralnych, rekreacyjnych, turystycznych i kulturalnych. Uniwersytet Trzeciego Wieku spełnia swoje zadanie w zakresie ułatwienia osobom starszym nawiązywania oraz utrzymywania kontaktów społecznych i przyjaźni.

Podczas uroczystości wykład inauguracyjny pt. „Architektura jako system znaków i symboli na przykładzie budowli regionu chełmskiego” – wygłosił mgr Zygmunt Gardziński.