1 czerwca 2017

Zaproszenie na promocję książki „Od wojny do wojny. Granica wschodnia II Rzeczypospolitej po traktacie ryskim”

Promocja książki Andrzeja A. Wawryniuka „Od wojny do wojny. Granica wschodnia II Rzeczypospolitej po traktacie ryskim”- w Bibliotece PWSZ w Chełmie.

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza dnia 9 czerwca (piątek) 2017 roku o godz. 11.00 na promocję książki Andrzeja A. Wawryniuka pt. Od wojny do wojny. Granica wschodnia II Rzeczypospolitej po traktacie ryskim. Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa kopii dokumentów źródłowych wykorzystanych w publikacji.

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie  zaprasza dnia 9 czerwca (piątek) 2017 roku  o godz. 11.00 na promocję książki Andrzeja A. Wawryniuka pt. Od wojny do wojny. Granica wschodnia II Rzeczypospolitej po traktacie ryskim. Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa kopii dokumentów źródłowych wykorzystanych w publikacji.

Dr hab. Andrzej Antoni Wawryniuk, jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Stosunków Międzynarodowych Instytutu Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie oraz profesorem Katedry Krajoznawstwa i Stosunków Międzynarodowych Wschodnioeuropejskiego Narodowego Uniwersytetu im. Łesi Ukrainki w Łucku.

Członek wielu towarzystw naukowych, w tym między innymi: Instytutu Polskiego Wschodnioeuropejskiego Narodowego Uniwersytetu w Łucku, Instytutu Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku, Chełmskiego Towarzystwa Naukowego. Jest członkiem rady naukowej „Krakowskiego Pisma Kresowego”. Publikuje w polskich, ukraińskich, mołdawskich, litewskich, niemieckich, rosyjskich, kanadyjskich, amerykańskich, rumuńskich i południowoafrykańskich wydawnictwach naukowych. Specjalista w zakresie historii regionu nadbużańskiego, stosunków polsko-radzieckich w latach 1944-1952 oraz współpracy polsko-ukraińskiej. Ma w dorobku naukowym ponad 150 publikacji, w tym 30 monografii.

Spotkanie odbędzie się w czytelni biblioteki przy ul. Pocztowej 54, wstęp wolny.