24 czerwca 2016

Z Henrykiem Sienkiewiczem w dobrym tonie…

W dniu 13.06.2016 r. w Bibliotece PWSZ w Chełmie odbyło się czytanie fragmentów książki Grzegorza Kasdepke „Bon czy ton Savoir-vivre dla dzieci”- w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Na spotkanie przybyły dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Chełmie.

Dzieciom czytali pracownicy naszej Uczelni: pani dr Beata Fałda – Prorektor do Spraw Nauczania, pan Zygmunt Gardziński – przewodniczący Rady Miasta Chełm i kierownik Działu Współpracy z Zagranicą PWSZ, pan Piotr Mazur – dyrektor Katedry Pedagogiki, pani Dorota Rybaczuk – pracownik dydaktyczny Katedry Budownictwa, reprezentująca Biuro Rektora pani Agnieszka Ogrodnik, pani Anna Szymańska – kierownik Dziekanatu Instytutu Nauk Humanistycznych, pan Marcin Oskierko – pracownik Działu Kadr, pani Barbara Polakowska, dyrektor Biblioteki PWSZ w Chełmie, pracownice biblioteki: pani Maria Bajko, pani Monika Iwaniszczuk, oraz pani Alina Podściańska, a także: student kierunku Mechanika i Budowa Maszyn pan Dariusz Linda oraz student kierunku Pedagogiki pan Paweł Karpiuk.

Na zakończenie spotkania, w związku z trwającym – w stulecie śmierci noblisty- rokiem Henryka Sienkiewicza, dzieci miały okazję wysłuchać napisanej z myślą o nich przepięknej „Bajki” tego autora.