30 października 2018

XXXII Forum Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych Parlamentu Studentów RP

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie w dniach 25-28 października br. była gospodarzem XXXII Forum Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych Parlamentu Studentów RP. Z tej okazji nasza Uczelnia gościła przedstawicieli Samorządów Studenckich z całej Polski. Uczestnicy podczas obrad i spotkań dzielili się własnymi doświadczeniami i pogłębiali wiedzę dotyczącą uczelnianych jednostek samorządowych. W programie Forum odbyły się panele szkoleniowe, debata z kandydatami na funkcję Przewodniczącego PSRP oraz obrady i sprawozdanie z działalności FPWSZ. Odbyto także wiele dyskusji na temat wchodzącej w życie Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Ważną częścią spotkania było zwiedzanie przez uczestników Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie. Integracji służyło m.in. zwiedzanie Podziemi Chełmskich oraz spotkania kuluarowe. Całość zjazdu honorowym patronatem objęli JM prof. nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, Rektor PWSZ w Chełmie, Senator RP Józef Zając, Wicemarszałek Sejmu RP Beata Mazurek oraz Prezydent Miasta Chełm Agata Fisz.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie w dniach 25-28 października br. była gospodarzem XXXII Forum Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych Parlamentu Studentów RP. Z tej okazji nasza Uczelnia gościła przedstawicieli Samorządów Studenckich z całej Polski. Uczestnicy podczas obrad i spotkań dzielili się własnymi doświadczeniami i pogłębiali wiedzę dotyczącą uczelnianych jednostek samorządowych. W programie Forum odbyły się panele szkoleniowe, debata z kandydatami na funkcję Przewodniczącego PSRP oraz obrady i sprawozdanie z działalności FPWSZ. Odbyto także wiele dyskusji na temat wchodzącej w życie Ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce. Ważną częścią spotkania było zwiedzanie przez uczestników Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie. Integracji służyło m.in. zwiedzanie Podziemi Chełmskich oraz spotkania kuluarowe. Całość zjazdu honorowym patronatem objęli JM prof. nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, Rektor PWSZ w Chełmie, Senator RP Józef Zając, Wicemarszałek Sejmu RP Beata Mazurek oraz Prezydent Miasta Chełm Agata Fisz.