27 czerwca 2018

Wystawa rysunku Edyty Kuklewskiej „widzimisie” w Bibliotece PWSZ w Chełmie

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę rysunku Edyty Kuklewskiej „widzimisie”. Obrazy można obejrzeć w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w dniach od 25.05.2018 r. do 31.07.2018 r. w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!

Edyta Kuklewska ukończyła Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS (1991-1996). Dyplom z wyróżnieniem rysunku w pracowni prof. Stanisława Góreckiego. W latach 1996-1998  podyplomowe studia na scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, projektowaniem i malarstwem. Pracuje jako nauczyciel plastyki, rysunku oraz przedmiotów projektowych w szkołach w Lublinie.
W dorobku ma ponad 60 wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Artystka mówi o sobie: „podobno rysuję widzimisie. wydaje się to być prawdą. szukam na kartce tego, co widzę, a są to widoki z różnych zakątków wszystkich pięciu stron mojego świata. widzimisie są całkowicie bezużyteczne – są, bo chcę, żeby były. przeglądają się tylko w swoich odbiciach przez dziurawe oko albo ukrywają w ołówku, schowane w papierowych bielach mają kształt zgubień, snów i wędrówek… „

Wystawa w Bibliotece PWSZ w Chełmie to przegląd różnych tematów i technik rysunkowych. Obok prac wykonanych ołówkiem, znajdują się też takie, które powstały za pomocą kredek lub odrobiny farby. Tematycznie pasują do miejsca, w którym są prezentowane – biblioteka to najlepsza galeria dla ilustracji.