27 września 2018

Wystawa Piotra Tymochowicza „Comix session” w Bibliotece PWSZ w Chełmie

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Piotra Tymochowicza. Obrazy z cyklu „comix session” można obejrzeć do 31 października 2018 r. w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!

Piotr Tymochowicz (Vanitas)

Ur. w 1968 roku w Chełmie. Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego (obecnie Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie). Uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki w 1996 roku .Współtwórca grupy artystycznej Avruc eht. oraz Założyciel Stowarzyszenia Twórczego Prowincja gdzie pełni funkcję v-ce prezesa. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Twórczość w zakresie malarstwa, rysunku oraz grafiki cyfrowej. W dorobku ponad 100 wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. Warszawa, Łódź, Kraków, Zamość, Lublin, Chełm, Kazimierz Dolny, Gdynia, Rzym). Prace w zbiorach i kolekcjach: Galeria 72 w Chełmie, Muzeum Okręgowe w Zamościu, Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi, Kolekcja grafiki współczesnej Okręgu Lubelskiego ZPAP, Galeria ADI ART w Łodzi.