2 marca 2018

Wystawa malarstwa „Exodus” Stanisława Dobrowolskiego

W Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie odbył się w dniu 2 marca 2018 r. wernisaż malarstwa Stanisława Dobrowolskiego. W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczyło wielu znakomitych gości, m.in. wójt Gminy Wierzbica pan Andrzej Chrząstowski, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Miasta Chełm pani Elżbieta Bajkiewicz – Kaliszczuk, kierownik Działu Sztuki Współczesnej Muzeum Ziemi Chełmskiej pani Jagoda Barczyńska. Na spotkanie przybyli przedstawiciele środowisk twórczych, sympatycy, przyjaciele i rodzina artysty. Na wystawie „Exodus” zaprezentowano 35 obrazów olejnych. Pani Jagoda Barczyńska w interesujący sposób wypowiedziała się na temat malarstwa Stanisława Dobrowolskiego.

Wystawa będzie czynna do 30 kwietnia 2018 r. w godzinach pracy biblioteki.

W imieniu swoim oraz autora prac Pana Stanisława Dobrowolskiego serdecznie zapraszam do zapoznania się z pracami artysty.