29 listopada 2016

Wysoki wynik rekrutacji w PWSZ w Chełmie

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedstawiło wyniki rekrutacji na studia na rok 2016/2017, według których chełmska PWSZ kolejny rok z rzędu bardzo dobrze poradziła sobie z problemem niżu demograficznego. W rankingu MNiSW zostaliśmy wymienieni jako jedyna uczelnia z Lubelszczyzny.

W kategorii „Uczelnie publiczne najczęściej wybierane przez kandydatów” – wg ogólnej liczby zgłoszeń kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie spośród 36 państwowych wyższych szkół zawodowych uplasowała się na drugim miejscu z wynikiem ponad 1100 zgłoszeń. Największą i rosnącą popularnością wśród kandydatów cieszyły się kierunki techniczne z mechaniką i budową maszyn jako kierunek najczęściej wybierany, a kolejnymi kierunkami z największą liczbą zgłoszeń były pielęgniarstwo i stosunki międzynarodowe. Tegoroczna rekrutacja dla PWSZ w Chełmie zakończyła się dużym sukcesem.

Informacja: