10 października 2016
Katedra SlawistykiAktualności

Wyniki II Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Poezji Rosyjskiej: „Łzy i rojenia, kwiaty, marzenia – daruję ci” – Siergiej Jesienin w 120. rocznicę urodzin Poety

Tegoroczna edycja Konkursu Pieśni i Poezji Rosyjskiej, po raz drugi organizowanego przez Katedrę Slawistyki, poświęcona była twórczości Siergieja Jesienina. Spotkanie miało miejsce 16 grudnia w Instytucie Neofilologii PWSZ w Chełmie. Wzięło w nim udział 36 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego i przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Występy uczestników były niekiedy bardzo profesjonalne, wszystkie dostarczyły dużo wzruszeń i głębokich przeżyć artystycznych. Bez wątpienia, był to nie tyle konkurs, co bardziej koncert. Za te niezwykłe przeżycia dziękujemy wykonawcom i ich opiekunom, którzy włożyli dużo wysiłku w tak dobre przygotowanie uczniów.

Jury konkursu w składzie: prof. Andriej Mielkow (z Moskwy), dr Mirosława Kawecka, dr Teresa Giedz-Topolewska, dr Olga Osadczy, studenci: Rafał Leśniak oraz Olena Dorofjejewa przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach:

w kategorii – śpiew w języku rosyjskim nagrodzono: miejsce I – Ola Nowosad (ZS nr 2 w Hrubieszowie – opiekun Neonila Pawlak); miejsce II ex aequo – Mateusz Kolasa (I LO we Włodawie – opiekun Anna Chorąży) oraz Magda i Martyna Koman (LO im. ONZ w Biłgoraju – opiekun Barbara Borowy); miejsce III – Urszula Rymarska (II LO w Chełmie – opiekun Bożena Czupryńska i Krzysztof Olejniczak); wyróżnienia: Klaudia Jukowska (III LO w Łukowie – opiekun Małgorzata Jurek), Małgorzata Walasek i Jakub Kalbarczyk (ZSZ nr 2 w Rykach – opiekun Małgorzata Sadura)

w kategorii – recytacja po polsku nagrodzono: miejsce I Kacper Kuśmirek (II LO we Włodawie – opiekun Urszula Kalenik); miejsce II Kamila Mazurek (II LO w Chełmie – opiekun Małgorzata Krasowska); miejsce III – Andżelika Król (ZS nr 3 w Łukowie – opiekun Małgorzata Jurek); wyróżnienie – Katarzyna Bąk (ZSE i III LO w Chełmie – opiekun Ewelina Śmigielska),

w kategorii – recytacja po rosyjsku nagrodzono: miejsce I Karolina Rafalska (I LO w Chełmie – opiekun Małgorzata Pośpiech); miejsce II Oleksij Skupenko (ZSE i III LO w Chełmie – opiekun Mariusz Adamiec); miejsce III Karolina Zając (I LO we Włodawie – opiekun Anna Chorąży); wyróżnienie – Anna Ksiądz (I LO im. ONZ w Biłgoraju – opiekun Barbara Borowy)

w kategorii – śpiew po polsku wyróżniono Dominika Leśniaka (ZS nr 3 w Łukowie – opiekun Edyta Rodak).

Laureatom gratulujemy, wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uczniów serdecznie dziękujemy! Zapraszamy za rok!