10 czerwca 2020
AktualnościOgólnouczelniane

Wyniki I Konkursu na esej geopolityczny

Komisja Konkursowa zakończyła ocenę prac, które wpłynęły w ramach I Konkursu na esej geopolityczny. Konkurs był organizowany przez chełmski oddział Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego oraz Katedrę Nauk o Bezpieczeństwie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Uczestnicy pisali prace na jeden z wybranych tematów:  ,,Polska i Ukraina w grze mocarstw w XXI wieku”, ,,Geopolityczny wymiar bezpieczeństwa zasobów naturalnych Polski”, ,,Nowy Jedwabny Szlak jako narzędzie budowania potęgi Chin” oraz ,,Rosja Władimira Putina – geopolityczne wyzwania u progu trzeciego dziesięciolecia prezydentury”. Tytuły laureatów i wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach: uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci. Tytuł laureata w kategorii UCZEŃ otrzymują: I miejsce  – Jakub Zgłobicki (III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie) II miejsce  – Lena Pejo (XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie) III miejsce – Filip Dragan (XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie)  Wyróżnienie: Mikołaj Dragan (Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie) Tytuł laureata w kategorii STUDENT otrzymują: I miejsce – Natalia Kucińska (PWSZ Chełm) II miejsce – Kseniya Karpińska (PWSZ Chełm) III miejsce – Tomasz Kidyba (PWSZ Chełm) Wyróżnienia: Monika Wołoszczak (PWSZ Chełm) Natalia Tymicka (PWSZ Chełm) Katarzyna Murak (PWSZ Chełm) Gratulujemy laureatom, wyróżnionym i opiekunom. Organizatorzy Konkursu przewidzieli dla laureatów nagrody pieniężne, rzeczowe i książkowe oraz upominki dla wyróżnionych. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy. 10 najlepszych uczestników (łącznie w kategorii uczniowie/studenci) zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu III edycji Olimpiady Geopolitycznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Geopolityczne, bez konieczności udziału w pierwszym etapie Olimpiady. Przedsięwzięciu patronowali: Senator RP dr hab. Józef Zając, profesor PWSZ w Chełmie oraz JM Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, profesor PWSZ w Chełmie.