4 października 2016

Wizyta Wicepremiera Mateusza Morawieckiego w PWSZ w Chełmie

Współpraca między administracją rządową a przedsiębiorcami oraz szansa jaką dla Chełma i Lubelszczyzny jest realizacja Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju były tematami rozmów podczas wizyty wicepremiera Mateusza Morawieckiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie w dniu 3 października br.

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w Sali Senatu PWSZ w Chełmie wicepremier podkreślił na początku, że pomimo wielu obowiązków, jakie na nim spoczywają w ostatni czasie, czuł silną potrzebę przybycia do Chełma na zaplanowane spotkanie. Jest to symboliczna wizyta, bo działania jakie podejmują takie miasta jak Chełm, są bardzo ważne dla rozwoju całego kraju – mówił wicepremier. Niejednokrotnie podczas wizyty wicepremier akcentował, że jest bardzo duża szansa na odrodzenie się przemysłu na Lubelszczyźnie dzięki, nie tylko lokalizacji w pasie przygranicznym, ale przede wszystkim dzięki możliwościom współpracy, jakie stwarzają przedsiębiorcom takie jednostki jak Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie.

Po zakończonej konferencji prasowej wicepremier wraz z delegacją udał się do Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich na spotkanie ze studentami kierunku: pilotaż oraz zwiedzanie nowoczesnych laboratoriów.

Dziękując władzom Uczelni za innowacyjny kompleks laboratoriów, wicepremier wyraźnie wskazał, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie jest dobrym partnerem do współpracy badawczej i rozwojowej dla wielu przedsiębiorców, w branżach kluczowych dla krajowego przemysłu.

{gallery}2016_morawiecki{/gallery}