1 stycznia 2018

Wizyta przedstawicieli Ambasady Stanów Zjednoczonych

W dniu 16 stycznia 2018 r. JM Rektor Arkadiusz Tofil gościł w murach Uczelni przedstawicieli Ambasady Stanów Zjednoczonych w osobach Jonathana Andersona – radcy ds. politycznych, Gretchen Franke – z-cę attache prasowego, Jerzego Roguskiego – dyrektora American Spaces Unit oraz Dominikę Kwiatkowską z American Corner Lublin. Głównym przedmiotem spotkania była polsko-amerykańska współpraca wojskowa.
Następnie przedstawiciele Ambasady spotkali się ze studentami naszej uczelni i opowiedzieli o ofertach poszerzenia swojej wiedzy zarówno w zakresie języka angielskiego (np. w postaci ofert książkowych, stypendiów dla studentów), jak i kulturze amerykańskiej w ramach prezentacji American Corner, instytucji mieszczącej się w Lublinie. Po prelekcji Jonathana Andersona padło wiele pytań ze strony audytorium – pytań natury ogólnej, dotyczącej kwestii politycznych, jak też i spraw prywatnych. Studenci chcieli poznać nie tylko amerykański punkt widzenia na wiele spraw międzynarodowych, ale także ujrzeć własny kraj w oczach obcokrajowca.