21 lutego 2018

Warsztaty „Zgłaszanie zdarzeń lotniczych oraz SMS w praktyce w małych organizacjach – to się opłaca!”

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie oraz Urząd Lotnictwa Cywilnego zorganizowały warsztaty – Zgłaszanie zdarzeń lotniczych oraz SMS w praktyce w małych organizacjach – to się opłaca! Szkolenie poświęcone było zagadnieniom, dotyczącym bezpieczeństwa wykonywania operacji lotniczych. Spotkanie było też okazją do wymiany doświadczeń i podzielenia się wiedzą praktyczną.

21 lutego warsztaty oficjalnie zostały otwarte przez JM Rektora PWSZ w Chełmie – prof. nadzw. dr hab. inż. Arkadiusza Tofila oraz Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotra Samsona. Następnie została podpisana deklaracja w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w lotnictwie, w zakresie wdrażania idei „Just Culture”.
Deklarację do tej pory podpisali przedstawiciele min.: ULC, PAŻP, PKBWL, Instytutu Lotnictwa oraz wiele innych instytucji, których działalność ma charakter lotniczy. Po części oficjalnej rozpoczęły się wykłady i zajęcia szkoleniowe.
Po zajęciach Prezes ULC Piotr Samson w towarzystwie JM Rektora PWSZ w Chełmie – prof. nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofila zwiedził Centrum Studiów Inżynierskich, gdzie miał okazję zobaczyć nowoczesne laboratoria i sprzęt najwyższej klasy, na którym na co dzień swoje umiejętności doskonalą studenci PWSZ w Chełmie.