14 grudnia 2017

Warsztaty „Świąteczny blask Bożego Narodzenia”

W dniu 6 grudnia w Instytucie Nauk Rolniczych odbyły się warsztaty florystyczne „Świąteczny blask Bożego Narodzenia” zorganizowane przez studentów Sekcji Florystycznej, Studenckiego Koła Naukowego Agrobiznesu. W warsztatach uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku pod opieką mgr Bernardy Jarzyna oraz uczniowie Zespołu Szkół Centralnego Kształcenia Rolniczego w Okszowie pod opieką mgr Agnieszki Grzywaczewskiej. Warsztaty tworzenia kompozycji florystycznych poprowadziła opiekun SKN dr inż. Anna Kocira wraz ze studentami. W trakcje warsztatów zaprezentowano nowatorskie techniki plastyczne z użyciem utwardzacza Powertex, jak i tradycyjne połączenia żywego igliwia z korą, cynamonem, świecą czy bombką.