21 października 2016

VIII Festiwal Kultury Polskiej w Lubomlu z udziałem PWSZ w Chełmie

Przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie uczestniczyli w Festiwalu Kultury Polskiej, który odbył się 20 października b. w Rejonowym Domu Kultury w Lubomlu. Festiwal ten zorganizowany został już po raz ósmy przez Stowarzyszenie Kultury Polskiej im. M.K. Ogińskiego na Wołyniu z siedzibą w Lubomlu. Podstawowym celem festiwalu jest  propagowanie języka polskiego i kultury polskiej wśród Polaków zamieszkałych na Ukrainie, a także integracja i aktywizacja środowiska polskiego. Na zakończenie prezes Stowarzyszenia Kultury Polskiej, Pan Włodzimierz Pedycz, wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Dzieci i młodzież otrzymały także upominki, ufundowane przez PWSZ w Chełmie, które przekazała dr Lucyna Sikorska.
Warto podkreślić, że nasza Uczelnia już kilka lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Kultury Polskiej w Lubomlu, którego członkowie wielokrotnie gościli w PWSZ w Chełmie. Współpraca  ta dotyczy także realizacji projektów w ramach konkursu „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą”. Obecnie PWSZ w Chełmie jest w trakcie realizacji projektu „Bliżej Polski. Spotkania z językiem polskim i kulturą polską”, współfinansowanego ze środków Senatu RP.