Godło Polski
wyszukiwarka zaawansowana
Wybierz obszar
Zgłoś błąd
wyślij formularz zgłoszeniowy

Aktualności

30 listopada 2018
Katedra SlawistykiAktualności

V Wojewódzki Konkurs Pieśni i Poezji Rosyjskiej „Służba wierszom próżności nie cierpi i żalów” – poezja Włodzimierza Wysockiego

27 listopada 2018 roku w Instytucie Neofilologii PWSZ w Chełmie odbył się V Wojewódzki Konkurs Pieśni i Poezji Rosyjskiej. Impreza ta stała się już cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Katedrę Slawistyki. Co roku konkurs dedykowany jest innej postaci literatury rosyjskiej, a tegoroczna edycja poświęcona została Włodzimierzowi Wysockiemu. Twórczość wielkiego barda wciąż cieszy się ogromną popularnością, bowiem na konkurs zgłosiło się 75 uczestników z 20 szkół Lubelszczyzny.

Lista Laureatów:

I miejsce (kategoria – śpiew):

  • Natalia Marczuk – VIII LO im. Z. Nałkowskiej w Lublinie, opiekun p. Iwona Massalska

W tej kategorii wyróżnieni zostali także:

  • Kinga Linkiewicz (LO w Wiszniach, opiekun p. Marta Jaroszewicz)
  • Aleksandra Brożyna (ZS nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, opiekun p. Katarzyna Ważna)
  • Monika Izdebska (ZS nr 1 w Lublinie, opiekun p. Krzysztof Zając)
  • Dana Kotuła i Yurii Derhai (ZSZiO w Biłgoraju, opiekun p. Barbara Dziurzyńska)
  • Wojciech Pudełko (ZS nr 4 w Tomaszowie Lubelskim, opiekun p. Wioletta Prus)
  • Alina Małkowicz (LO im. Unii Horodelskiej w Horodle, opiekun p. Iwona Kudła-Najuch)
  • Julia Semak i Jakub Bogdanowicz (ZSBiO w Biłgoraju, opiekun p. Piotr Grzywna)
  • Klaudia Celej i Yelizaveta Medyk (ZSZ nr 2 I LO w Rykach, opiekun p. Małgorzata Wybacz-Sadura)
  • Julia Dąbrowska i Łukasz Skiba (LO im. St. Staszica w Hrubieszowie, opiekun p. Neonila Pawluk)

I miejsce (kategoria – recytacja w języku polskim):

  • Bartłomiej Szykuła – (ZS nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, opiekun p. Beata Grela i p. Anna Lal)

Wyróżnienia:

  • Wiktoria Szymańska (II LO w Chełmie, opiekun p. Iwona Jakubczak, p. Alicja Kuduk)
  • Marlena Małecka (ZSZiO w Biłgoraju, opiekun p. Dorota Balicka)
  • Wiktoria Wojda i Kacper Śliwa (ZS nr 2 w Hrubieszowie, opiekun p. Ludwika Siudyka)

I miejsce (kategoria – recytacja w języku rosyjskim):

  • Dariia Andriienko (VIII LO im. Z. Nałkowskiej w Lublinie, opiekun p. Iwona Massalska)
  • Anastasiia Yatsyna (ZSZiO w Biłgoraju, opiekun p. Ewa Blacha)

Wyróżnienia:

  • Aleksandra Andrushchenko (Technikum ZDZ w Chełmie, opiekun p. Anna Lega)
  • Agnieszka Pietruczuk (ZS w Janowie Podlaskim, opiekun p. Monika Mirończuk)
  • Sofiia Kerepko (IV LO w Chełmie, opiekun p. Ewa Lipczuk)
  • Marta Kuraszko (ZS nr 2 w Hrubieszowie, opiekun p. Ludwika Siudyka)
  • Anna Marchyk (II LO w Lublinie, opiekun p. Iwona Massalska)
  • Karolina Patejuk (ZSCKR w Osadzie Korolówce, opiekun p. Anna Chorąży)
  • Natalia Łaszcz (ZSO w Puławach, opiekun p. Martyna Fijałkowska)
  • Oleksii Skupenko (ZSEiM w Chełmie, opiekun p. Mariusz Adamiec)

Nagroda publiczności: Cyprian Kowalik i Kacper Śliwa (ZS nr 2 w Hrubieszowie, opiekun p. Ludwika Siudyka)

 

Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom 🙂 za wspaniałe przeżycie duchowe i zapraszamy za rok!!!!

Serdeczne podziękowania także dla studentów Filologii słowiańskiej – język rosyjski z językiem ukraińskim za zaangażowanie w organizację konkursu.

Podobne aktualności