21 września 2019

Uroczystość na lotnisku w Depułtyczach Królewskich

20 września br. rozpoczęły się pierwsze prace związane z budową betonowego pasa startowego na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Uczelnia przekazała plac budowy wykonawcy inwestycji, czego potwierdzeniem było symboliczne wbicie pierwszej łopaty.

Zgromadzonych gości, w tym Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina, przywitał Rektor – prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil. W swoich słowach szczególną uwagę zwrócił na podniesienie, dzięki nowej sztucznej drodze startowej, jakości kształcenia oraz bezpieczeństwa pilotów. Rektor wyraził także przekonanie, iż stały i konsekwentny rozwój Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, w tym lotniska w Depułtyczach Królewskich, przyczynia się do podwyższenia atrakcyjności miasta i regionu także pod względem gospodarczym.
Zgromadzeni goście po uroczystości zwiedzili nowoczesne laboratoria Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie.