14 listopada 2017

Uroczyste podpisanie umowy na przebudowę budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie na Akademik studencki

Rektor PWSZ w Chełmie prof. nzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil i Prezes firmy „Antro” Pan Andrzej Trociński w dniu 14 listopada 2017 r. podpisali umowę na przebudowę budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie przy ul. Nowy Świat 3 na Akademik studencki.

Pracę rozpoczną się już w grudniu tego roku. Planowany termin zakończenia inwestycji (łącznie z wyposażeniem budynku) to sierpień 2018 roku.

Łączny koszt inwestycji to 6,5 mln złotych. Uczelnia otrzymała 5,2 mln złotych dofinansowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizacje tego celu.

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie już za rok będą mogli zamieszkać w nowoczesnym, przestronnym akademiku zlokalizowanym w centrum miasta. Łącznie będzie dostępnych ok 200 miejsc noclegowych.

Studenci zamieszkają w 1, 2 i 3 osobowych klimatyzowanych pokojach wyposażonych w aneks łazienkowy. Do dyspozycji uczniów oddane zostaną także kuchnie, zlokalizowane na półpiętrach, oraz pokoje tzw. cichej nauki. Mieszkańcy akademika będą mogli korzystać także z Internetu szerokopasmowego oraz sieci telewizyjnej.