30 czerwca 2016

Uroczyste obchody 15-lecia PWSZ w Chełmie

W tym roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie obchodzi 15-lecie swego istnienia. 25 i 26 czerwca br. odbywały się kolejne po Pikniku Lotniczym „Lotnicze Depułtycze” uroczystości związane z tym wydarzeniem.

Sukces Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie nie byłby możliwy bez osób, które od początku podjęły się misji budowania chełmskiego ośrodka akademickiego. Dlatego uroczystości Jubileuszu 15-lecia mają podkreślić wieloaspektowość funkcjonowania Uczelni w środowisku zarówno na płaszczyźnie edukacyjnej, wychowawczej, kulturowej jak i gospodarczej.

W dniu 25 czerwca br. obchody jubileuszu rozpoczęła uroczysta Msza św. w Bazylice NNMP pod przewodnictwem Metropolity Lubelskiego – Abp Stanisława Budzika. Podczas mszy św. nastąpiło uroczyste przekazanie uchwały o wyborze nowego Rektora na lata 2016-2020. Następnie odbyło się szczególne posiedzenie Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, które stanowiło podsumowanie 15 lat działalności. Podczas spotkania wręczono medale i wyróżnienia osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju Uczelni.

26 czerwca br. – specjalnie na obchody 15-lecia zorganizowano Jubileuszowy Koncert w Chełmskim Domu Kultury – Opole 80, który poprzedziły prezentacja i film podsumowujące działalność i dorobek Uczelni od początku jej istnienia.

W ciągu 15 lat działalności PWSZ w Chełmie dowiodła, że można zbudować uczelnię dobrze współdziałającą z miejscowym rynkiem pracy, na wysokim poziomie dydaktycznym, umiejętnie wyważającą proporcje między teorią a praktyką, a nawet z gotowym dorobkiem do utworzenia Akademii Chełmskiej.

Galeria – Uroczysta Msza św. i Posiedzenie Senatu PWSZ w Chełmie:

Galeria – Jubileuszowy Koncert: