2 kwietnia 2021
Wyróżnione

Umowa z firmą WARTER FUELS S.A.

24 marca 2021 roku, na terenie rafinerii Warter Fuels SA, w Płocku zostało podpisane porozumienie o współpracy między rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, prof. PWSZ dr hab. inż. Arkadiuszem Tofilem a Zarządem firmy Warter Fuels.

Zakres podpisanego dokumentu dotyczy działalności rozwojowo-badawczej dwóch stron. Jednym z wielu elementów wspólnych prac będzie projekt przeprowadzenia kampanii informacyjnej na temat bezpieczeństwa procesu tankowania statków powietrznych wśród studentów Uczelni. Warter Fuels obejmie także patronat oraz wesprze kadrę PWSZ przy organizacji zawodów samolotowych.

Warter Fuels S.A. jest wiodącym producentem i dystrybutorem benzyn lotniczych (Warter Aviation), rajdowych (Warter Racing) oraz alkilatowych (Warter Pro), które są dostarczane do ponad 120 krajów na świecie. Jest także oficjalnym producentem i dystrybutorem paliw Gulf.

W ramach działalności badawczej i laboratoryjnej prowadzi badania naukowe, prace badawczo-rozwojowe, techniczno-usługowe z zakresu przemysłu rafineryjnego oraz petrochemicznego, ochrony środowiska,  w tym badania analityczne w akredytowanym laboratorium, które posiada Certyfikat Akredytacji, wydany przez Polskie Centrum Akredytacji.

Paliwa lotnicze marki Warter Aviation są wykorzystywane  w procesie praktycznych szkoleń samolotowych oraz śmigłowcowych, realizowanych w Ośrodku Kształcenia Lotniczego PWSZ w Chełmie. Wśród społeczności akademickiej PWSZ w Chełmie, aż 7 studentów znajduje się w rankingu pucharowym Mistrzostw Polski, natomiast na szczególne uznanie zasługuje sukces Pana Damiana Czaka, który został Mistrzem Polski Juniorów oraz Pana Konrada Patryka  – Wicemistrza Polski Juniorów.