20 października 2017

Trzecia międzynarodowa konferencja poświęcona samorządowi terytorialnemu w konstytucji

W dniach 16-17 października 2017 r. odbywała się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie III międzynarodowa konferencja naukowa pt. ,,Samorząd terytorialny w konstytucjach państw Europy Środkowo-Wschodniej”. Było to przedsięwzięcie w ramach cyklu konferencjno-monograficznego: ,, Studia nad samorządem terytorialnym  Europy Środkowo-Wschodniej”. Obrady zgromadziły liczne grono prelegentów i słuchaczy. Konferencję uświetnili swoją obecnością m.in. JM Rektor PWSZ w Chełmie prof. nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, Stanisław Mościcki – Zastępca Prezydenta Miasta Chełm, dr Augustyn Okoński – Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Chełm, przedstawiciele spółek miejskich oraz delegacje zagraniczne z: Prikarpackiego Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Stafanyka i Czerniowieckiego Uniwersytetu Narodowego im. Jurija Fedkowycza z Ukrainy. Wydarzeniu towarzyszyła inauguracja obchodów 20-lecia działalności Chełmskiego Towarzystwa Naukowego. Na kanwie konferencji powstanie recenzowana publikacja, której wydanie planowane jest na rok 2018.