10 października 2017

Szefowie misji dyplomatycznych z wizytą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie

Ambasadorowie z ponad 30 państw gościli w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. W ramach wizyty dyplomaci mieli okazję zwiedzić m.in. nowoczesne laboratoria Centrum Studiów Inżynierskich, gdzie na co dzień studenci zdobywają wiedzę praktyczną i doskonalą umiejętności techniczne.

Spotkanie w PWSZ w Chełmie było częścią oficjalnej wizyty ambasadorów, którzy gościli na Lubelszczyźnie. Byli to dyplomaci z Europy, ale także z państw, takich jak: Algieria, Argentyna, Japonia, Filipiny, Wietnam oraz Chorwacja.

– Z przyjemnością i nieukrywaną satysfakcją gościliśmy szefów misji dyplomatycznych na naszej uczelni.  Nie ukrywam, że zaplecze techniczne laboratoriów Centrum Studiów Inżynierskich zrobiło na naszych gościach bardzo duże wrażenie. Liczymy na to, że nawiązane relacje będą początkiem interesujących projektów, które będziemy mogli wspólnie zrealizować – mówi profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Wizyty szefów misji dyplomatycznych w Polsce organizowane są cyklicznie w różnych regionach kraju. W województwie lubelskim spotkanie odbyło się po raz trzeci. Dla PWSZ w Chełmie była to doskonała okazją do zaprezentowania potencjału naukowego uczelni i bogatej infrastruktury technicznej, jaką dysponuje.