11 lipca 2017

Sukces reprezentacji z Chełma w biało-niebieskich barwach Enter Air!

Reprezentacja studentów PWSZ Chełm wzięła udział w 46. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz 60. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów.  Zawody trwające od 5 do 9 lipca, poprzedził trening, na którym uczestnicy doskonalili swoje umiejętności.

Plan mistrzostw zakładał trzy trasy, które do pokonania mieli uczestnicy. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym, udało się zrealizować ten plan i oblecieć wszystkie z nich.

Pierwsza trasa wiodła na zachód od lotniska i składała się z 7 punktów zwrotnych. Drugiego dnia mistrzostw, trasa o 7 punktach zwrotnych wyłożona została w kierunku północno-zachodnim, gdzie drugi odcinek trasy przebiegał przez sady w rejonie Sandomierza. Ostatnia z tras, o pięciu punktach zwrotnych, została wyznaczona na wschód od lotniska i znaczna jej część przebiegała nad Lasami Janowskimi.

Pierwsza trasa wiodła na zachód od lotniska i składała się z 7 punktów zwrotnych. Drugiego dnia mistrzostw, trasa o 7 punktach zwrotnych wyłożona została w kierunku północno-zachodnim, gdzie drugi odcinek trasy przebiegał przez sady w rejonie Sandomierza. Ostatnia z tras, o pięciu punktach zwrotnych, została wyznaczona na wschód od lotniska i znaczna jej część przebiegała nad Lasami Janowskimi.

Ostatni – czwarty dzień zawodów – zakończyły zmagania dotyczące celności lądowań. Konkurencja ta składała się z czterech rodzajów lądowań:

• lądowania zwykłego z możliwością użycia gazu i klap,
  • lądowania znad przeszkody z możliwością użycia gazu lub klap,
  • lądowania bez gazu z możliwością użycia klap,
  • lądowania bez możliwości użycia gazu i klap.

W zawodach uczestniczyli studenci pilotażu PWSZ Chełm: Dominika Szagdaj, Karol Bal, Daniel Napierkowski, Jakub Badera, Eryk Auguścik. Warto dodać, że czworo z nich sponsorowanych było przez  Enter Air – największą polską czarterową linię lotniczą. Wszystko dzięki niedawnej współpracy nawiązanej przez Uczelnię z tym przewoźnikiem,

Enter Air szczególnie angażuje się w pomoc i wsparcie studentów, co potwierdza nawiązanie partnerstwa, w ramach, którego realizowane będą projekty i działania wspierające najlepszych studentów: m.in. stypendia. To ogromna szansa dla młodych pilotów, którzy mogą rozpocząć prace na pokładzie jednej z najszybciej rozwijających się linii lotniczych.

W zawodach udział wzięło także 24 innych uczestników, wśród których znaleźli się m.in. jedni z najlepszych polskich pilotów, a także reprezentant Norwegii.

Dzięki zawodom, młodzi piloci mogli poszerzyć swoje umiejętności lotnicze i zdobyć kolejne doświadczenie związane z lataniem precyzyjnym.

W klasyfikacji juniorów studenci PWSZ Chełm zdobyli następujące miejsca:

Eryk Auguścik – 3. miejsce + 1. miejsce w konkurencji lądowań
Jakub Badera – 5. miejsce
Daniel Napierkowski – 8. miejsce
Dominika Szagdaj – 9. miejsce
Karol Bal – 12. miejsce

Wyniki z klasyfikacji seniorów przedstawiają się następująco:

Eryk Auguścik –14. miejsce
Jakub Badera – 16. miejsce