O stypendium rektora może ubiegać się student, który:
- zaliczył poprzedni rok studiów (semestr zimowy i letni) w terminie określonym organizacją roku akademickiego bez warunkowego kontynuowania studiów lub;
- jest studentem I roku studiów drugiego stopnia.
O stypendium rektora może ubiegać się również student przyjęty na I rok studiów w roku złożenia egzaminu maturalnego, który jest:
- laureatem olimpiady międzynarodowej albo laureatem lub finalistą olimpiady stopnia centralnego, o których mowa w przepisach o systemie oświaty;
- medalistą co najmniej współzawodnictwa sportowego o tytuł Mistrza Polski w danym sporcie, o których mowa w przepisach o sporcie.
Stypendium rektora może otrzymać student, który spełnia co najmniej jeden z następujących warunków:
- uzyskał za rok studiów wysoką średnią ocen nie niższą niż 4,0 i znalazł się w grupie 10 % studentów (wg stanu na dzień 15 października danego roku akademickiego), którzy uzyskali najwyższe średnie ocen na danym kierunku, roku studiów oraz poziomie studiów;
- uzyskał w ostatnim roku studiów punkty za wyróżniające wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, artystyczne lub osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie na poziomie co najmniej krajowym.
W przypadku studentów I roku studiów drugiego stopnia za ostatni rok studiów uważa się ostatni rok studiów pierwszego stopnia.
Wnioski o przyznanie na rok akademicki 2024/2025 stypendium rektora należy składać w terminie od 07.10.2024 r. do 26.10.2024 r.
Wnioski przyjmowane są w Dziale Pomocy Materialnej ul. Pocztowa 54 budynek D
Studenci ubiegający się o przyznanie stypendium, przed złożeniem w Dziale Pomocy Materialnej Studentom wniosku powinni zgłosić się do Działu Obsługi Studenta właściwego Instytutu w celu pobrania zaświadczenia o uzyskanej średniej ocen w poprzednim roku akademickim.
Stypendium Rektora nie przysługuje studentowi, który posiada tytuł zawodowy magistra, nawet jeżeli uzyskał go za granicą. Stypendium to nie przysługuje także w sytuacji, gdy student posiada tytuł zawodowy licencjata, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia.
Stypendium przysługuje na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich. Łączny okres przysługiwania stypendium wynosi 12 semestrów, bez względu na jego pobieranie przez studenta, z zastrzeżeniem, że w ramach tego okresu stypendium przysługuje na studiach:
- pierwszego stopnia – nie dłużej niż przez 9 semestrów;
- drugiego stopnia – nie dłużej niż przez 7 semestrów.