17 stycznia 2018

Student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie nominowany w plebiscycie Cumulusy 2017

Tomasz Hornik, student III roku Inżynierii lotniczej ze specjalizacją pilotaż samolotowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, znalazł się w ogólnopolskim plebiscycie Cumulusy 2017, który wyłoni 10. najlepszych polskich sportowców lotniczych. W konkursie wyróżnione zostaną osoby, które odznaczają się wysokiej klasy umiejętnościami lotniczymi oraz wybitnymi osiągnięciami sportowymi w 2017 roku.
Celem plebiscytu jest promocja polskich sportowców lotniczych oraz uznanie dla ich talentu, pasji, ambicji oraz sportowej rywalizacji. W konkursie zgłaszać można było osoby w 9. kategoriach: akrobacja, balony, lotnie i paralotnie, mikroloty, modelarstwo, samoloty, spadochrony, szybowce, śmigłowce.

Tomasz Hornik jest czołowym zawodnikiem Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów. Do swoich największych sukcesów może zaliczyć m.in.: Drużynowe Wicemistrzostwo Świata Juniorów (Pociunai 2017), Dwukrotne Mistrzostwo Polski Juniorów (2017/2016), 1 miejsce w Rankingu Polski Juniorów oraz Zwycięstwo w Ogólnopolskich Zawodach Pucharowych z cyklu Ryszarda Bittnera w kategorii Juniorów (2017/2016).
Na podstawie osiągnieć zdobytych w 2017 roku, spośród wszystkich zgłoszonych osób, specjalna Kapituła konkursowa nominowała 30 kandydatów. Tomasz Hornik znalazł się wśród znanych sportowców lotniczych takich jak: Michał Wieczorek, Sebastian Kawa czy Łukasz Czepiela, co jest dużym wyróżnieniem dla studenta PWSZ w Chełmie. Nominowani uczestnicy plebiscytu wezmą udział w głosowaniu na finalistów.
Głosować można od 16 stycznia do 2 lutego za pomocą smsów. Aby oddać głos na Tomasza Hornika, należy wysłać SMS o treści TC.PC.10 na numer 71068. Koszt wysłania SMS wynosi 1,23 PLN brutto.
Lista 15. finalistów, którzy zostaną zakwalifikowani do głosowania finałowego (4 – 15 lutego) zostanie ogłoszona 3 lutego 2018 roku. 17 lutego 2018 podczas uroczystej Gali Finałowej Cumulusy 2017 zostaną wyłonieni zwycięzcy, a Najlepszy Sportowiec Lotniczy otrzyma statuetkę Złoty Cumulus.
Plebiscyt organizowany jest pod honorowym patronatem m.in.: Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest to trzecia wyjątkowa edycja, która odbędzie się w roku 100-lecia polskiego lotnictwa i promocji filmu Dywizjon 303. Organizatorem plebiscytu jest Air Sports Promotion.
Szczegóły nt. dostępne na: www.cumulusy.pl.