10 października 2017
Katedra SlawistykiAktualności

Slawistyka na XIV Lubelskim Festiwalu Nauki – 28.09.2017 r.

Podczas XIV edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki nie zabrakło projektów edukacyjnych Katedry Slawistyki:

1. „Współczesne kino rosyjskie” – prezentacja dotyczyła najważniejszych nurtów we współczesnym kinie rosyjskim, najbardziej znanych i cenionych twórców (reżyserów, aktorów) filmu rosyjskiego. Kierownikiem projektu była pani dr Teresa Giedz-Topolewska.
  2. „Nie tylko MATRIOSZKA – в мире русских сувениров…” – celem projektu było zainteresowanie uczniów językiem i kulturą rosyjską, zapoznanie z symbolami Rosji, a szczególnie z rosyjskim rzemiosłem artystycznym. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną na temat wybranego rosyjskiego rzemiosła artystycznego, obejrzeli wystawę tematyczną pt. „Pamiątki z Rosji”, następnie wzięli udział w konkursie wiedzy oraz konkursie plastycznym. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy. Kierownikiem projektu była pani mgr Ewelina Śmigielska, współorganizatorami – studenci II roku (Natalia Siedlecka, Wojciech Sławatyniec, Karolina Mendel).

Projekty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. Uczestniczyli w nich uczniowie:  Zespołu Szkół w Stołpiu, Zespołu Szkół w Siedliszczu, Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie.

Dziękujemy! Zapraszamy w przyszłym roku!