24 października 2016

Seminarium Studyjne w Centrum Studiów Inżynierskich

W dn. 21.10.2016r. w Centrum Studiów Inżynierskich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie odbyło się kolejne Seminarium Studyjne. Gośćmi honorowymi tego Seminarium było Stowarzyszenie Kreatywnych Inżynierów, skupionych przy firmie Sigma S.A. i Hajduk Group Sp. z o.o. Stowarzyszenie SKI działa od 2011r. i przyświeca mu idea promowania myśli technicznej, zachęcanie do kreatywnego myślenia, poznawanie oraz otwieranie się  na nowe osiągnięcia techniczne, w tym również naukowe. Seminarium było połączone ze zwiedzaniem nowoczesnych laboratoriów CSI PWSZ w Chełmie ale także sesjami i pokazami praktycznymi. Pozwoliło to uczestnikom na zapoznanie się możliwościami badawczymi, stanowiącymi podstawę współpracy pomiędzy Uczelnią a firmą Sigma S. A. i Hajduk Group Sp. z o.o.

Spotkaniu patronował Jego Magnificencja Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie dr inż. Arkadiusz Tofil. Władze Zarządu Stowarzyszenie Kreatywnych Inżynierów reprezentował Prezes Zarządu, Pan Tomasz Fic. W spotkaniu wziął udział także Prezes Zarządu Jan Hajduk oraz V-ce Prezes Zarządu Dariusz Dudziński. Seminarium prowadził z-ca Dyrektora Instytutu Nauk Technicznych i Lotnictwa PWSZ w Chełmie, dr inż. Jerzy Józwik. Efektem spotkania, były skonkretyzowane plany rozwoju i rozszerzenia dalszej współpracy, w tym głównie realizacja projektów rozwiązujących konkretne problemy techniczne przemysłu.