15 marca 2017

PWSZ w Chełmie obejmuje patronatem ZST w Janowie Lubelskim

W dniu 13 marca 2017 r. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil  profesor nadzwyczajny – Rektor PWSZ w Chełmie i mgr Mariusz Wieleba  – Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych  w Janowie Lubelskim podpisali Umowę Patronatu. Celem niniejszej Umowy jest integracja środowiska ośrodków kształcenia PWSZ w Chełmie oraz ZST w Janowie Lubelskim, mająca na celu podniesienie poziomu kształcenia, pogłębianie i zacieśnianie stosunków między społecznością akademicką a społecznością uczniowską oraz rozszerzanie osiągnięć, rozwój badań naukowych, zapewnienie wymiany doświadczeń w dydaktyce i działalności naukowej pomiędzy Stronami niniejszej Umowy. Następnie delegacja szkoły odwiedziła Centrum Studiów Inżynierskich w celu zapoznania się z potencjałem laboratoryjno-dydaktycznym Uczelni.