17 października 2016

PWSZ w Chełmie na 7-ej Nocy w Instytucie Lotnictwa

14 października br. PWSZ w Chełmie po raz kolejny wzięła udział w największej w Polsce nocnej imprezie edukacyjnej, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego oraz promocja zawodów inżynierskich. Wydarzenie odbyło się na terenie Instytutu Lotnictwa w Warszawie. Ta niezwykła impreza skierowana jest do wszystkich wielbicieli lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki, techniki, a także dla tych, którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny. Największą atrakcją tegorocznej edycji imprezy był przylot samolotu wielozadaniowego F-16, myśliwca MiG-29 oraz samolotu transportowego CASA C295M. Goście mieli również wyjątkową okazję spotkać twórców filmu „Dywizjon 303”, podziwiać piękno latających maszyn, pojawił się Zespół Akrobatyczny „Żelazny” wraz z samolotem. Szczególnym wyróżnieniem podczas imprezy, była premiera śmigłowca SD-150 Hero produkcji PZL Świdnik/Leonardo Helicopters. Łącznie tym roku można było z bliska obejrzeć prawie 30 samolotów i śmigłowców – w tym także, samolot PS-28 Cruiser z PWSZ w Chełmie. Stoisko naszej Uczelni, jak co roku, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, dzięki ciekawie prezentowanej ofercie edukacyjnej w zakresie specjalności lotniczych oraz eksponatom, które zwiedzający mogli obejrzeć m. in. symulator lotu oraz przekroje części lotniczych.