30 czerwca 2016

Puchar Polski w lataniu precyzyjnym

4. Lot Południowo Zachodniej Polski był imprezą kończącą zmagania zawodników w Pucharze Polski 2016 w lataniu precyzyjnym. Na imprezie w Krakowie wystartowali również studenci PWSZ Chełm: Eryk Auguścik, Dominik Dąbrowski oraz Mateusz Kaliński. Podczas zawodów piloci musieli zmagać się z trasami wyłożonymi w trudnym do nawigowania górzystym terenem na południe od Krakowa. Najlepiej poradził sobie z tym zadaniem Mateusz Kaliński, który w klasyfikacji Juniorskiej zajął 4 miejsce, zaraz za nim na 5 lokacie uplasował się Eryk Auguścik, a Dominik Dąbrowski był 10.

Nasi studenci poradzili sobie też bardzo dobrze w konkurencji lądowań. Na 29 zawodników Eryk Auguścik uzyskał 7 miejsce, a zaraz za nim, ze stratą tylko 5 punktów, był Mateusz Kaliński.

Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się podczas Małopolskiego Pikniku Lotniczego, gdzie wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody zwycięzcom.