22 marca 2017

Przedstawiciele Katedry Stosunków Międzynarodowych z wizytą na Ukrainie

W dniach 15-17 marca br. przedstawiciele Katedry Stosunków Międzynarodowych – Zygmunt Gadziński, Iwona Lasek-Surowiec oraz Marcin Oskierko, gościli w Prikarpackim Narodowym Uniwersytecie im. Wasyla Stefanyka na Ukrainie. Celem tej wizyty była promocja książki pt. ,,25 lat polskiej samorządności. Samorząd terytorialny Europy  Środkowo-Wschodniej a model samorządu terytorialnego dla Ukrainy”, która powstała przy współpracy z ukraińskim ośrodkiem akademickim w Iwanofrankowsku. Naukowcy i studenci wysłuchali także wykładu Zygmunta Gardzińskiego pt. „Znaczenie samorządu terytorialnego w Polsce i jego znaczenie dla  rozwoju kraju”, wzięli udział w warsztatach samorządowych oraz spotkaniu promującym ofertę dydaktyczną PWSZ w Chełmie. Podczas rozmów z  władzami uniwersytetu dyskutowano również na temat możliwych obszarów współpracy naukowej z chełmską uczelnią.