27 kwietnia 2017

Pracownicy i studenci uczestniczyli w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

Dnia 25-04-2017 w Bibliotece PWSZ w Chełmie odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Rok 2017  został ogłoszony przez Sejm i Senat RP Rokiem Tadeusza Kościuszki, w dwusetną rocznicę jego śmierci, dlatego treść spotkania wypełniły teksty prozą i wierszem przybliżające dzieciom, z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chełmie, postać naszego narodowego bohatera.
Na spotkanie przybyli uczniowie z klasy III c wraz z panią dyrektor Dorotą Wróbel oraz wychowawczynią panią mgr Anną Kazanowską i uczniowie z klasy I b pod opieką pani wicedyrektor Izabeli Postawskiej.

Dzieciom czytali pracownicy i studenci naszej uczelni: pan prof. dr hab. Jan Kłos, pan prof. dr hab. Andrzej Wawryniuk, pani dr Małgorzata Łobacz, pan mgr Grzegorz Olszanowski, pani mgr Izabella Nafalska, pani mgr Aneta Dmuch, pan mgr Krzysztof Łopuszyński, pani mgr Edyta Bronisz, pani dyrektor biblioteki PWSZ mgr Barbara Polakowska, pani mgr Maria Bajko, pani mgr Alina Podściańska oraz studentki I roku pilotażu: pani Dominika Szagdaj, pani Karolina Skerczyńska i studenci I roku pilotażu: pan Bartosz Gierlicki, pan Jakub Kwolek.
Spotkanie urozmaiciły tradycyjne kościuszkowskie pieśni w wykonaniu pani mgr Marii Bajko, rozmowy z dziećmi, słodki poczęstunek i ofiarowany każdemu uczniowi pamiątkowy portret Naczelnika Kościuszki na koniu. Wielką atrakcją była dla naszych gości możliwość zwiedzenia wnętrza samolotu, pod opieką wyżej wymienionych i galowo umundurowanych studentek i studentów.
Biblioteka PWSZ postanowiła przy okazji tego spotkania wzbogacić księgozbiór biblioteki Niepublicznej Szkoły  Podstawowej Nr 2, wręczając na ręce pani dyrektor album o Kościuszce oraz książkę z serii Kocham Polskę – przybliżającą historię naszego kraju.
Dzieci odwzajemniły się czytającym uważnym zasłuchaniem, pięknymi różami i wzruszającym podziękowaniem.