21 października 2016

Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży

21 października br. w Akademickim Centrum Współpracy Transgranicznej w Depułtyczach Królewskich odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Kultura, historia, tradycja: w poszukiwaniu wspólnych wartości”.
Podczas spotkania dr inż. Arkadiusz Tofil, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, podziękował wszystkim uczestnikom projektu za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie publikacji elektronicznej w postaci gry interaktywnej, która została opracowana przez młodzież polsko-ukraińską. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty oraz drobne upominki.
W projekcie uczestniczyli studenci z trzech uczelni partnerskich: Przykarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankowsku, Wschodnioeuropejskiego Uniwersytetu Narodowego im. Łesi Ukrainki w Łucku i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Projekt w całości został sfinansowany ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.