26 stycznia 2017

„Polscy lotnicy na frontach Wielkiej Wojny”

W murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie w dniu 25 stycznia 2017 r. odbył się pierwszy wykład z cyklu wykładów poświęconych historii lotnictwa, zorganizowanych z okazji zbliżającej się 100-tnej rocznicy lotnictwa polskiego. Wykład pt.: „Zanim powstała czerwono-biała szachownica. Polscy lotnicy na frontach Wielkiej Wojny” wygłosił prof. ndzw. dr hab. Andrzej Olejko – polski historyk. Gośćmi honorowymi byli prof. Józef Zając – Senator RP, prorektor ds. studenckich PWSZ oraz Damian Majsak – prezes KAGERO Publishing. Licznie zgromadzone grono studentów specjalności lotniczych i pasjonatów lotnictwa z Chełma owacją na stojąco podziękowało za przybliżenie w sposób bardzo ciekawy tematyki lotniczej.
Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych wykładach.