Godło Polski
wyszukiwarka zaawansowana
Wybierz obszar
Zgłoś błąd
wyślij formularz zgłoszeniowy

Aktualności

27 listopada 2017
Katedra SlawistykiAktualności

Poezja Mariny Cwjetajewej w PWSZ w Chełmie

IV Wojewódzki Konkurs Pieśni i Poezji Rosyjskiej, który odbył się 22 listopada 2017 roku w Katedrze Slawistyki, zadedykowany został 125 rocznicy urodzin wybitnej poetki rosyjskiej Mariny Cwjetajewej (1892-1941). W konkursie wzięło udział 54 uczestników z 17 szkól ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Poezja Cwjetajewej wybrzmiała w recytacji oraz śpiewie, a biorący udział zaprezentowali poruszające i dojrzałe interpretacje utworów w języku rosyjskim oraz polskim.

Oto lista laureatów:

I miejsce (kategoria – śpiew w języku polskim i rosyjskim):
Ewa Jagiełło – ZS nr 1 im. Wł. Grabskiego w Lublinie, opiekun Bożena Osińska, Krzysztof Zając
Kateryna Sehyda – Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chełmie, opiekun Anna Lega

I miejsce (kategoria – recytacja w języku polskim):
Magdalena Steć – I LO w Chełmie, opiekun Małgorzata Pośpiech
Paulina Wesołek – ZSZ nr 2 I LO im. L. Wyczółkowskiego w Rykach, opiekun Małgorzata Wybacz-Sadura

I miejsce (kategoria – recytacja w języku rosyjskim):
Oksana Savchuk – ZSZiO w Biłgoraju, opiekun Barbara Dziurzyńska
Sofia Kerepko – IV LO w Chełmie, opiekun Ewa Lipczuk

Nagroda publiczności:
Aleksandra Buda i Filip Wnukowski – II LO w Chełmie, opiekun Bożena Czupryńska, Krzysztof Olejniczak

Wyróżnienia:
Kinga Linkiewicz – LO im. Wł. Zawadzkiego w Wiszniach, opiekun Marta Jaroszewicz
Kinga Drąg – ZST w Janowie Lubelskim, opiekun Anna Szmidt
Julia Dąbrowska – LO im. St. Staszica w Hrubieszowie, opiekun Neonila Pawluk
Alina Bezborodko – PCEZ w Świdniku, opiekun Dorota Rzucidło
Anna Budzyńska – II LO w Chełmie, opiekun Bożena Czupryńska, Krzysztof Olejniczak
Ewa Zwolińska – ZSBiO im. I.Dechnika w Biłgoraju, opiekun Piotr Grzywna
Artur Shapovalov – ZSEiM w Chełmie, opiekun Mariusz Adamiec
Dmytro Khodakivskyi – ZSZ nr 1 w Dęblinie, opiekun Małgorzata Radomska, Urszula Kostyra
Karolina Patejuk – ZSCKR w Korolówce Osadzie, opiekun Anna Chorąży
Artem Polianskyi – ZSZiO w Biłgoraju, opiekun Barbara Dziurzyńska
Valeriia Sokolova – ZST w Janowie Lubelskim, opiekun Anna Szmidt
Dominika Sztobryn – ZSO nr 2 w Puławach, opiekun Violetta Korus
Katarzyna Bąk – II LO w Chełmie, opiekun Bożena Czupryńska, Małgorzata Krasowska

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy zechcieli przygotować uczniów za pełne artystycznych doznań spotkanie.

Podobne aktualności