13 marca 2019
Katedra Nauk o BezpieczeństwieAktualności

Podsumowanie ,,Konkursu wiedzy o bezpieczeństwie”

11 marca br. odbyło się podsumowanie pierwszej edycji Konkursu wiedzy i bezpieczeństwie, zorganizowanego przez Katedrę Nauk o Bezpieczeństwie. Gośćmi honorowymi uroczystości byli: Senator RP dr hab. Józef Zając, prof. PWSZ w Chełmie oraz płk dr Dariusza Dachowicz z Dowództwa Wojsk Specjalnych. Do konkursowych zmagań przystąpiło niemal 100 osób ze szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych z Chełma, Krasnegostawu oraz Włodawy. Niezakwestionowanymi zwycięzcami okazali się jednak uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie oraz z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmie. Tytuły laureatów zdobyli:
  1. Aleksandra Bisko, I LO w Chełmie – I MIEJSCE  (opieka merytoryczna – p. Ewa Betiuk), nagroda pieniężna 1000 zł, nagrody książkowe i rzeczowe, dyplom;
  2. Mikołaj Dragan, ZSEiM w Chełmie – II MIEJSCE (opieka merytoryczna – p. Renata Weremczuk) nagroda pieniężna 500 zł, nagrody książkowe i rzeczowe, dyplom;
  3. Wiktoria Piątek, I LO w Chełmie – III MIEJSCE (opieka merytoryczna – p. Ewa Betiuk), nagrody rzeczowe, książkowe, dyplom;
Wyróżnienia:
  • Marcel Szubartowski – I LO w Chełmie (opieka merytoryczna – p. Katarzyna Dobrakowska)
  • Natalia Tymicka –  ZSEiM w Chełmie (opieka merytoryczna – p. Renata Weremczuk)
  • Podziękowania i upominki otrzymały również Panie, które wspierały uczniów w przygotowaniach do konkursu: P. Ewa Betiuk (I LO), p. Renata Weremczuk (ZSEiM), p. Katarzyna Dobrakowska (I LO).
Uroczystość rozdania nagród i dyplomów połączona była z wykładem otwartym płka dra Dariusza Dachowicza, pt. ,,Zawód-żołnierz”. Fundatorem nagród pieniężnych, rzeczowych i książkowych był Senator RP dr hab. Józef Zając, prof. PWSZ w Chełmie.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]