11 października 2016
Katedra Stosunków MiędzynarodowychAktualności

Podsumowanie II edycji ,,Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej”

17 kwietnia 2015 w odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji ,,Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej”. Konkurs został zorganizowany przez Katedrę Stosunków Międzynarodowych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Uczestnicy finału oraz ich opiekunowie otrzymali od prof. Józefa Zająca, Rektora PWSZ w Chełmie, nagrody książkowe, dyplomy i podziękowania.

Tegoroczna edycja konkursu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży ponadgimnazjalnej. Do zmagań konkursowych w I etapie (luty 2015 roku) przystąpiło blisko 80 osób, a do finału (marzec 2015 roku) zakwalifikowało się 35. Na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego do Brukseli (nagroda główna) udadzą się trzej finaliści-laureaci, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie: Alicja Stasiak, Katarzyna Biega oraz Łukasz Kocot. Opiekunem naukowym laureatów jest Pan Sławomir Rogucki. Patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman oraz Senator prof. dr hab. Józef Zając. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy!