30 maja 2019

Podpisanie umowy o współpracy PWSZ w Chełmie z Narodowym Uniwersytetem „Politechniką Lwowską”

W dniach 28 – 29 maja 2019 r. przebywała na Ukrainie w Narodowym Uniwersytecie „Politechnika Lwowska” delegacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie na czele z Rektorem – prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiuszem Tofilem. Głównym celem wizyty było podpisanie „Umowy o wzajemnej współpracy” obu uczelni oraz zapoznanie się z możliwościami kształcenia i prowadzenia wspólnych badań naukowych w zakresie nauk technicznych.

Kilka miesięcy wcześniej, w styczniu bieżącego roku, delegacja Politechniki Lwowskiej z jej Rektorem prof. Yuriy Bobalo mogła zapoznać się z możliwościami kształcenia w chełmskiej Uczelni i prowadzenia badań naukowych w oparciu o Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Depułtyczach Królewskich. Dużym zainteresowaniem Politechniki Lwowskiej cieszyło się kształcenie studentów na specjalnościach lotniczych.

Podpisana przez rektorów obu wyższych uczelni na okres 5 lat umowa, daje w przyszłości możliwości wymiany studentów i pracowników, w tym pracowników naukowych, wymiany informacji w zakresie programów dydaktycznych, organizowania wspólnych programów i konferencji naukowych oraz wspólnego publikowania rezultatów badań.     Spotkania i wspólne rozmowy doprowadziły do przekonania obu rektorów, że wzajemna współpraca może przynieść wymierne korzyści obu uczelniom. Narodowy Uniwersytet „Politechnika Lwowska” jest uczelnią o ponad 150 – letnich tradycjach, w której kształci się około 40 tysięcy studentów. Władze zarówno Politechniki Lwowskiej jak i PWSZ w Chełmie stawiają na rozwój najnowszych technologii, nowoczesnych metod kształcenia i innowacyjność. W najbliższych dniach przedstawiciele stron przedstawią szczegółowe propozycje współdziałania na najbliższy rok akademicki 2019/20.