30 lipca 2019

Podpisanie porozumienia z LOT Aircraft Maintenance Services sp. z o.o

LOT Aircraft Maintenance Services sp. z o.o. objęła swym patronatem kształcenie studentów PWSZ w Chełmie na specjalności Mechanika lotnicza, która kończy się nabyciem uprawnień do uzyskania licencji Mechanika obsługi statków powietrznych. Na podstawie zawartego w dniu 29 lipca br. porozumienia, absolwenci PWSZ w Chełmie będą mogli podjąć zatrudnienie w LOT AMS – firmie, która jest indywidualnym dostawcą usług związanych z obsługą techniczną samolotów oraz jedynym Autoryzowanym Centrum Obsługowym Embraer na obszar Europy Centralnej oraz Wschodniej.

Podpisane porozumienie szczegółowo określa zakres współpracy, która będzie dotyczyła organizowania praktyk i staży dla studentów, absolwentów oraz wykładowców PWSZ w Chełmie, ponadto ustalono iż jednostki będą działały w zakresie:
– wymiany doświadczeń naukowych, dydaktycznych i badawczych pomiędzy pracownikami PWSZ w Chełmie i pracownikami Firmy LOT AMS,- opracowywania programów szczegółowych dla wybranych kierunków kształcenia lub przedmiotów zawodowych, – opracowywaniu programów szczegółowych dla wybranych przedmiotów oraz tematyki szkoleń specjalistycznych przeznaczonych dla pracowników bądź studentów PWSZ w Chełmie, lub pracowników Firmy, – organizowaniu oraz realizacji w/w szkoleń specjalistycznych, – działania w ramach projektów naukowo-badawczych lub celowych oraz finansowanych z funduszy unijnych.

Istotnym elementem zawartego porozumienia jest deklaracja o wzajemnym promowaniu współpracy PWSZ w Chełmie i LOT AMS, mającej na celu zachęcenie młodych ludzi do podjęcia studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn PWSZ w Chełmie, następnie obraniu ścieżki kształcenia lotniczego w zakresie Mechanika lotniczego..

Należy zaznaczyć, iż LOT AMS jest kolejnym pracodawcą , który docenił potencjał absolwentów specjalności lotniczych naszej Uczelni, wcześniej były to min. PLL LOT, Wizzair, Enter Air, a także Polska Grupa Zbrojeniowa.