13 czerwca 2017

Podpisanie Listu Intencyjnego z Uczelnią z Wietnamu

VIET ANH VOCATIONAL SCHOOL W VINH (WIETNAM) dołączył w dniu 8 czerwca 2017 roku do grona uczelni zagranicznych, z którymi Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie współpracuje w zakresie działalności dydaktycznej i naukowej. List intencyjny w tej sprawie podpisał z władzami wietnamskiej szkoły wyższej prof. dr hab. Józef Zając, prorektor ds. studenckich PWSZ w Chełmie. W czasie wizyty w Chełmie, w dniach 7-9 czerwca 2017 roku, delegacja Viet Anh Vocational School miała możliwość zapoznania się z ofertą studiów i bazą laboratoryjną chełmskiej uczelni. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kierunki techniczne, w tym pilotaż samolotowy, oraz pielęgniarstwo i rolnictwo. Prowadzone rozmowy dotyczyły głównie warunków podejmowania studiów w Polsce przez młodzież z Wietnamu oraz możliwości wprowadzenia podwójnego dyplomowania.