2 marca 2021

Park Fizyki we Włodawie z udziałem PWSZ w Chełmie

1 marca br. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie podpisała Porozumienie ze Starostwem Powiatowym we Włodawie, dotyczące realizacji projektu związanego z budową zewnętrznego Parku Fizyki z planetarium we Włodawie. Sygnatariuszami Porozumienia byli ze strony PWSZ w Chełmie Prorektor ds. Rozwoju dr hab. Józef Zając, prof. PWSZ w Chełmie oraz Starosta włodawski Andrzej Romańczuk i Wicestarosta włodawski Tomasz Korzeniowski.

Inicjatywa ma na celu zbliżenie środowiska nauki i edukacji z praktycznym aspektem wykorzystania nauki, a także zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji niezbędnych we wzajemnym współdziałaniu uczelni i samorządu. Umożliwi ona rozwijanie i pogłębianie doświadczeń oraz wspólną organizację działań o charakterze naukowo-dydaktycznym. Współpraca dotyczyć ma również projektów naukowych, badawczych i wdrożeniowych o charakterze europejskim i krajowym, w tym także działań w zakresie wspólnego pozyskiwania środków finansowych na realizację przedsięwzięć.

Park Fizyki ma być mniejszą kopią francuskiego Parc de la Villette, jednego z najsłynniejszych tego typu obiektów na świecie.