4 kwietnia 2019

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie po raz drugi współorganizatorem Świdnik Air Festival

4 kwietnia br. w Świdniku Rektor – prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil podpisał list intencyjny w sprawie organizacji pokazów lotniczych Świdnik Air Festival. Podczas wydarzenia Uczelnia będzie odpowiedzialna m.in. za organizację ruchu samolotów na ziemi.

– Spotykamy się tu drugi raz w takim samym składzie i jest to dowód na to, że wszyscy uważamy, iż takie wydarzenia są najlepszym sposobem na promowanie lotnictwa. Reprezentując wyższą uczelnię, która kształci pilotów samolotowych i śmigłowcowych oraz mechaników lotniczych, oprócz zabezpieczenia naziemnej floty statków powietrznych oraz wsparcia technicznego, oferujemy swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Zależy nam, aby uczestnicy mogli wziąć udział w niepowtarzalnym lotniczym przedstawieniu, ale przede wszystkim bezpiecznym i sprawnie poprowadzonym – powiedział Rektor – prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

Pokazy lotnicze to także dobra okazja, aby zapoznać się z bogatą ofertą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Przy specjalnie przygotowanym stanowisku informacyjnym będzie czekała doświadczona kadra PWSZ w Chełmie, która opowie o bogatej infrastrukturze lotniczej, wyspecjalizowanych laboratoriach oraz zasadach kształcenia, które obowiązują na Uczelni. Zorganizowana będzie też statyczna wystawa, na której zobaczyć będzie można park lotniczy, jakim dysponuje jeden z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce, kształcących pilotów cywilnych.

Świdnik Air Festival zaplanowany jest w terminie 8-9 czerwca 2019 r. Impreza odbędzie się na terenie lotniska należącego do EPLB Lublin oraz WSK PZL-Świdnik S.A.

Organizatorami wydarzenia będą Gmina Miejska Świdnik, Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku oraz PWSZ w Chełmie przy wsparciu m. in. WSK PZL Świdnik oraz Portu lotniczego Lublin. W ramach imprezy zaplanowano wiele niezwykle ciekawych atrakcji, zarówno w dziedzinie lotnictwa jak i rozrywki.