10 czerwca 2018

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie na Świdnik Air Festival!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie była współorganizatorem pokazów lotniczych Świdnik Air Festival, które odbyły się 9 i 10 czerwca 2018 roku na trawiastym lotnisku w Świdniku. Wiedza, umiejętności i doświadczenie PWSZ w Chełmie sprawiły, że pokazy lotnicze były niepowtarzalnym lotniczym przedstawieniem, które zostały przeprowadzone w sposób efektowny i bezpieczny.

– Z wielką satysfakcją i zadowoleniem wzięliśmy udział w  Świdnik Air Festival. Misją naszej uczelni oprócz kształcenia, jest także promocja wydarzeń, które odwołują się do lotniczych tradycji województwa lubelskiego. Chętnie angażujemy się w inicjatywy, które propagują lotniczą kulturę – mówi profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

PWSZ w Chełmie  była odpowiedzialna za zabezpieczenia naziemnej floty statków powietrznych oraz wsparcie techniczne. Oprócz tego zorganizowała także statyczną wystawę, na której można było zobaczyć atrakcyjne stoisko promocyjne oraz sprzęt lotniczy, które przyciągały wielu zainteresowanych. Nie zabrakło też zaprezentowania umiejętności praktycznych – doświadczeni instruktorzy PWSZ w Chełmie  wykonali pokazowy lot śmigłowcem Robinson 44, podczas którego było można podziwiać możliwości szkoleniowe maszyny. Świdnik Air Festival zgromadził tłumy odwiedzających. W wydarzeniu udział wzięli najlepsi piloci akrobacyjni i formacje, m.in.: Łukasz Czepiela, Artur Kielak, Maria Muś, Marek Choim, Wojciech Gawroński i Janusz Gąsienica, zespoły 3AT3 i Cellfast Flying Team.