17 października 2017

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa na 8. Nocy w Instytucie Lotnictwa

Już po raz kolejny PWSZ w Chełmie brała udział Nocy w Instytucie Lotnictwa – największej w Polsce nocnej imprezie edukacyjnej. Jej celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce oraz promocja zawodów inżynierskich. W tym roku odbyła się 8. edycja tego wydarzenia.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie przygotowała specjalne stoisko promocyjne, na którym można było sprawdzić swoje umiejętności lotnicze, korzystając z profesjonalnego symulatora lotów. Do dyspozycji uczestników był także samolot szkoleniowy. Spotkanie było doskonałą okazją do porozmawiania ze studentami Inżynierii Lotniczej ze specjalizacją Pilotaż, którzy opowiedzieli jakie zajęcia odbywają się na tym kierunku oraz przybliżyli zainteresowanym jak wygląda proces rekrutacji. Stoisko Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, jak co roku cieszyło się dużą popularnością wśród odwiedzających.

Noc w Instytucie Lotnictwa w Warszawie to cykliczne wydarzenie, które na stałe wpisało się już w kalendarz najważniejszych wydarzeń lotniczych w Polsce. Co roku gromadzi tłumy odwiedzających. To doskonała okazja, aby zobaczyć, na co dzień niedostępne laboratoria oraz poznać zakres badawczy prowadzony przez instytut na rzecz lotnictwa.

W tym roku w programie znalazły się m.in. pokazy latających bezzałogowców, pokaz ratownictwa drogowego z przecinaniem samochodu oraz interaktywny robot Photon. Można było zobaczyć także unikatowe filmy z wystawy NASA oraz pamiątki po lotnikach Dywizjonu 303.